kayserigazdan_altyapi_kuruluslarinin_calisanlarina_dogal_gaz_egitimi.png

Kayserigaz’dan altyapı kuruluşlarının çalışanlarına doğal gaz eğitimi

Kayserigaz tarafından altyapı kurumlarının çalışanlarına Teknik Emniyet ve Temel Doğal Gaz eğitimi verildi. Kayserigaz Acil Müdahale ve İç Tesisat ekiplerince verilen eğitimde, doğal gaz hat hasarlarının sebepleri ve hat hasarları sonucunda kontrolsüz gaz çıkışı olması durumunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi.

Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda “Teknik Emniyet ve Temel Doğal Gaz” konulu eğitim düzenledi.

İki saat süren eğitimde Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştirakleri, merkez ilçe çalışanları, itfaiye ile Kayseri’deki su, elektrik ve telekomünikasyon kurumlarının çalışanları, doğal gaz hat hasarından kontrolsüz gaz çıkışı, kazı kontrol süreçlerinden doğal gaz özelliklerine kadar güvenli doğal gaz kullanımı için öncelikli konular hakkında bilgi sahibi oldu.

Hat hasarlarını azaltmanın yolları ve kazı kontrol süreçleri aktarıldı

Kayserigaz Acil Müdahale ve İç Tesisat ekip yöneticileri tarafından verilen Teknik Emniyet ve Temel Doğal Gaz eğitimine katılan 250 kişilik gruba; öncelikli olarak doğal gaz ve özellikleri, doğal gaz kokusu hissedildiğinde yapılması gerekenler anlatıldı. Ayrıca doğal gaz hat hasarlarının sebepleri ve hat hasarları sonucunda kontrolsüz gaz çıkışı olması durumunda alınacak önlemler aktarıldı. Altyapı çalışmaları esnasında olası hat hasarlarını azaltmak için yapılması gerekenler, kazı kontrol süreçleri ile iç tesisat süreçleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Önümüzdeki günlerde Kayseri’de güvenli doğal gaz kullanımının sürekliliğinin sağlanması için Kayserigaz Acil Müdahale ve İç Tesisat ekiplerince yeni eğitimler planlanacak.