kg_dogal_gazi_sarioglan_ve_akkislaya_ulastiracak.png

Kayserigaz Doğal Gaz Sarıoğlan ve Akkışla'ya Ulaştıracak

​SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, iki yeni ilçeyi daha doğal gazla buluşturuyor. Sarıoğlan ve Akkışla’da 1 Nisan Cuma günü doğal gaz temel atma törenleri yapıldı.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, Sarıoğlan ve Akkışla’yı doğal gazla buluşturmaya hazırlanıyor. 1 Nisan Cuma günü temelleri atılan ilçelere toplamda yaklaşık 250 kilometre doğal gaz hattı imalatı gerçekleştirilecek. Doğal gaz hattı altyapı çalışmalarına iki ilçede de 15 Nisan tarihinde başlanacak. Bu sene içerisinde tamamlanması öngörülen çalışmalar sonucunda toplamda yaklaşık 4500 haneye doğal gaz ulaştırılması hedefleniyor.  

Sarıoğlan ve Akkışla’yı doğal gazla buluşturacak hattın temel atma törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, SOCAR Türkiye Doğal Gaz Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ve ilçe sakinleri katıldı.

Kayseri’de 10 ilçede doğal gaz satış ve dağıtım hizmeti sunan Kayserigaz, doğal gazı tüm ilçelere ulaştırmayı amaçlıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 2003 yılında şehir dağıtım ihalelerine başladığı ilk il olan Kayseri’de bugün doğal gaz kullanan abone sayısı 500 bini aştı. Kayseri Sarıoğlan ilçesinin nüfusu 13.777, Akkışla ilçesinin nüfusu 5.804 kişidir.