Kayserigaz

Ewe
İletişim Anasayfa

Hissedarlarımız

EWE A.G.

EWE, enerji, telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanlarındaki faaliyetleri sayesinde akıllı enerji sistemlerini geliştirmek ve işletmek için gereken uzmanlığı bünyesinde toplamıştır. Bireysel ve kurumsal müşterilere yönelik yenilikçi ürün gamı ile EWE, geleceğin enerji tedarikini mümkün olan en yüksek sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenilirlik esaslarına dayanarak sağlamaktadır.

9.000’den fazla çalışanı ve 8 milyar euronun üzerindeki satışlarıyla Grup, Almanya’da yerel yönetim mülkiyetindeki en büyük şirketlerden biridir. Şirket, Almanya’da Bremen, Brandenburg, Rügen ve Ems/Weser/Elbe bölgelerinde, ayrıca Türkiye ve Polonya’nın bazı kesimlerinde faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 1,3 milyon elektrik ve 1,7 milyon doğal gaz kullanıcısına hizmet veren EWE, ayrıca 700.000 müşterisine telekomünikasyon hizmetleri sağlamaktadır.

Yenilenebilir ve geleneksel enerji kaynaklarından yararlanarak kendi enerjisini üretebilme yeteneğine sahip olan Grubun toplam enerji ve telekomünikasyon şebekesinin uzunluğu 200.000 kilometreye ulaşmaktadır. Şirketin iştiraklerinden BTC ise, Almanya’nın en önemli bilişim teknolojileri hizmet sağlayıcılarından biridir.

 

 

ÇALIK HOLDİNG

Ahmet Çalık’ın girişimleriyle 1981 yılında temelleri atılan Çalık Holding, enerji, inşaat ve gayrimenkul, tekstil, madencilik, finans ve telekom sektörlerinde faaliyet göstermekte ve Orta Asya, Balkanlar, MENA Bölgesi’ndeki 17 ülkede yaklaşık 27 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Çalık Grubu’na bağlı şirketler, kendi alanlarında güncel ihtiyaçlara ürettikleri inovatif uygulamalar ve yetkin çözümlerle farklı coğrafyalarda başarılı projeleri hayata geçirmektedirler.

Grubun enerji şirketlerinden Çalık Enerji, 2015 yılında çok önemli bir stratejik ortaklığa imza atmış, Mitsubishi Corporation ile 20 yıllık işbirliğini ortaklığa dönüştürmüştür. Şirket 2015’de Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitler Listesi’nde Dünya’da 89. Türkiye’de ise 6. sırada yer almıştır. Ayrıca grup bünyesinde; Karadeniz Bölgesi’nde YEDAŞ, Kosova’da Limak ortaklığıyla KEDS ve Doğu Anadolu’da Kiler ortaklığıyla ARAS elektrik dağıtım şirketleri bulunmaktadır.

İnşaat grubunda Gap İnşaat, 2015 yılında Türkmenistan Garaboğaz Gübre Fabrikası ile Türkmenbaşı Uluslararası Deniz Limanı projelerinin inşa çalışmalarına devam etmiştir. Çalık Gayrimenkul ise Tarlabaşı 360 ve Metropol İstanbul projelerini sürdürmüştür.

Grubun tekstil şirketlerinden Çalık Denim dünyanın ilk 10 premium denim üreticisi arasında yer almakta, Çalık Cotton, önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın pamuk ticareti yapan en büyük 10 şirketi arasında yer almayı hedeflemekte, Gap Pazarlama ise faaliyetlerini sürdürülebilir bir büyüme ile devam ettirmektedir.

Lidya Madencilik şirketimiz, 2015 yılında Balıkesir Gediktepe Bakır, Çinko ve Altın maden projesini geliştirerek yatırım aşamasına getirmiştir.

Grubun finans şirketlerinden Aktif Bank, şubeleşmeden alternatif dağıtım kanalları üzerinden kurduğu bankacılık stratejisini 2015 yılında da sürdürmüş, Balkanlar’da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT) ise yaklaşık yüzde 25 pazar payıyla Arnavutluk’un en büyük bankası olmuştur.

Grubun Arnavutluk’ta faaliyet gösteren şirketi ALBtelecom, SAP ile sürdürdüğü iş ortaklığı çerçevesinde büyük teknolojik dönüşüm projelerini tamamlamış ve sistemlerini merkezileştirmiştir.

Çalık Holding, girişimci yapısı, akılcı stratejileri, kapsayıcılık ve çeşitliliğe verdiği önem, inovatif ve sürdürülebilir iş modelleri, teknolojiye ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla faaliyette bulunduğu her alanda ve coğrafyada, dokunduğu her insanın hayatına kalıcı değerler katmak amacıyla 35 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kayseri, altyapı ihtiyaçlarını gideren, toplu taşımada çağın gereklerini yakalayan, sosyal donatıları, sportif tesisleri, kültür sanat alanındaki hamleleri ile şehirde yaşayan herkesin keyifli ve huzurlu bir yaşam sürmesine imkan sağlayan modern bir dünya kentidir.

Kayseri’nin tarihinde olduğu gibi günümüzde de bir “Ticaret Şehri” olarak anılmasıdır. Ticaretin yanı sıra “Âlimler Şehri”, “Hayırseverler Şehri” gibi özellikler ile de anılan Kayseri zaman geçtikçe başka kavramlara da bürünmektedir. Öyle ki, dört üniversitesi ile bir “Üniversiteler Şehri”, özel ve kamu hastaneleri ile bölgenin sağlık ihtiyacını karşılayan bir “Sağlık Şehri” haline gelmiştir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ise Kayseri’yi taşımak istediği noktalardan biri de Kayseri’nin bir “Turizm Şehri” olmasıdır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi projesi kapsamında 105 km kayak pisti, 27 bin m teleferik ve telesiyej hattı, 10 adet sosyal tesis, 1 milyon 850 bin m2’lik alanı kapsayacak şekilde karlama ünitesi, karlama ünitesine su temin etmek amacıyla gölet, çığ koruma sistemleri ve bazı bölgelerde günübirlik piknik alanları ile otopark yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

Kayseri, son 20 yılda yakaladığı büyüme ve gelişme ivmesiyle Türkiye’nin en dikkat çeken şehri olmuştur. Planlı, programlı ve düzenli bir şekilde geleceğe hazırlamak için bundan sonra da var gücü ile çalışmaya devam edecektir.