Kayserigaz

Ewe
İletişim Anasayfa

Hissedarlarımız

EWE A.G.

EWE, enerji, telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanlarındaki faaliyetleri sayesinde akıllı enerji sistemlerini geliştirmek ve işletmek için gereken uzmanlığı bünyesinde toplamıştır. Bireysel ve kurumsal müşterilere yönelik yenilikçi ürün gamı ile EWE, geleceğin enerji tedarikini mümkün olan en yüksek sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenilirlik esaslarına dayanarak sağlamaktadır.

9.000’den fazla çalışanı ve 8 milyar euronun üzerindeki satışlarıyla Grup, Almanya’da yerel yönetim mülkiyetindeki en büyük şirketlerden biridir. Şirket, Almanya’da Bremen, Brandenburg, Rügen ve Ems/Weser/Elbe bölgelerinde, ayrıca Türkiye ve Polonya’nın bazı kesimlerinde faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 1,3 milyon elektrik ve 1,8 milyon doğal gaz kullanıcısına hizmet vermektedir.

Yenilenebilir ve geleneksel enerji kaynaklarından yararlanarak kendi enerjisini üretebilme yeteneğine sahiptir. Şirketin iştiraklerinden BTC ise, Almanya’nın en önemli bilişim teknolojileri hizmet sağlayıcılarından biridir. Enerji sektöründe teknolojik ve yenilikçi şirket olma iddiasıyla adından söz ettiren EWE AG, 85 yılı aşkın bilgi birikimini ve teknolojisini Almanya dışında faaliyet gösterdiği ülkelere aktarmaktadır.

 

 

ÇALIK HOLDİNG

Ahmet Çalık’ın girişimleriyle 1981 yılında temelleri atılan Çalık Holding, enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve telekom sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Çalık Holding, 28.000 çalışanı ile Orta Asya, Balkanlar ve MENA Bölgesi’nin önde gelen Türk yatırımcılarından biridir.

Çalık Grubu’na bağlı şirketler, inovatif uygulamalarla faaliyet alanlarında güncel ihtiyaçlara yönelik ürettikleri yetkin çözümlerle farklı coğrafyalarda başarılı projeleri hayata geçirmektedirler. 2016 yılında gerçekleştirilen bazı önemli projeler ve gelişmeler şu şekildedir: Çalık Enerji, 2016 yılında Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinin elektrik altyapısını güçlendirme projesi kapsamında tamamladığı tesisleri hizmete almış ve Türkmenbaşı Şehri'nde inşa ettiği "Watan Devlet Elektrik Santrali"ni tamamlayarak teslim etmiştir. Özbekistan’da 2 yeni kombine enerji santrali yapımı sözleşmesini imzalayan Çalık Enerji, Ortadoğu ve Afrika’daki çalışmalarına hız vermiştir. Gap İnşaat, 2016 yılında yine Türkmenistan’da Morfoloji, Nöroloji, Tehlikeli Enfeksiyonlar ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nin açılışını gerçekleştirmiştir. Çalık Denim, 2016 yılında kapasite artırımı ve işletme amaçlı 25,1 milyon Dolar yatırım yapmış, ARGE yatırımlarını da sürdürmüştür. Lidya Madencilik’in ortağı olduğu Anagold şirketine ait Çöpler Altın Madeni’nin Sülfid tesislerinin inşaat ve montaj işlerini Gap İnşaat üstlenmiştir. Aktif Bank, 2016 yılında Mükâfat Portföy Yönetim ve EchoPOS şirketlerini kurmuş ve ihtiyaç kredilerinde sektörün 15 katı hızlı bir büyüme göstermiştir. Banka Kombetare Tregtare (BKT) 2016 yılında Euromoney, The Banker ve Emea Finance tarafından 4’üncü kez üst üste Arnavutluk’ta “Yılın Bankası” seçilmiştir.

Çalık Holding, girişimci yapısı, akılcı stratejileri, kapsayıcılık ve çeşitliliğe verdiği önem, yenilikçi ve sürdürülebilir iş modelleri, teknolojiye ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla faaliyette bulunduğu her alanda ve coğrafyada, dokunduğu her insanın hayatına kalıcı değerler katmak amacıyla 35 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kayseri, MÖ 4 bin yılına kadar dayanan geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim bir kenttir. İlk bakışta bir sanayi ve ticaret şehri gibi görülmektedir. Bu alandaki başarıları Kayseri’yi ülkenin en çok müteşebbis yetiştiren şehri konumuna getirmiştir. Sanayi ve ticarette önemli mesafeler kat edilmekle birlikte Kayseri’nin ön plana çıktığı yeni sektörler de doğmuştur.

Kayseri, bünyesinde bulundurduğu üç üniversite ile bir eğitim şehri haline gelmiştir. Kayseri, özel ve kamu hastaneleri ile bir sağlık şehri durumundadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi özellikle Erciyes’te ki yatırımları ile bir turizm şehri haline gelmeyi başarmıştır. Harikalar Diyarı, Bilim Merkezi, spor tesisleri, alışveriş merkezleri gibi yatırımlar Kayseri’yi bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Tüm bu unsurlar şehre olan göçü artırmıştır. Ancak Kayseri göç alan ve sürekli gelişme gösteren diğer şehirlere kıyasla oldukça planlı çalışarak, gelişimden asla ödün vermemektedir.

Kayseri, her alanda gelişme trendini sürdürürken şehir konforunu da sağlamayı başaran bir şehirdir. Bunun en bariz göstergesi alt yapıda sağlanan başarısıdır. Altyapı alanında Türkiye’nin açık ara en iyi şehirleri arasındadır. 

Hissedarı olunan şirketlerden olan Kayserigaz, şehre değer katma yolunda yatırımlarla, şehrin çehresinin değişimine olumlu katkı sağlamaktadır. Bu anlayışla kent merkezinin tamamına ulaşan temiz enerji kaynağını ilçelere de taşıma gayreti içinde, kaliteli hizmeti ilke edinerek çalışmalarına devam etmektedir.