Kayserigaz

Ewe
İletişim Anasayfa

Kurumsal İletişim

 

Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi, benimsediği sistemli ve özgün çalışmalarıyla enerji sektöründe ki paydaşlarına ilham vermeyi sürdürmektedir. “Kaliteli İletişim, Kaliteli İş” anlayışıyla dünden bugüne gerçekleştirdiği projeleri geliştirerek, Kayserigaz’ın başarılarına katkı sağlamaktadır. Başarılı iletişim stratejileri ile iç ve dış iletişimde kurumsal şirket olmanın sorumluluklarını yerine getirerek, şirketin temel değerlerine uygun olarak değişime ve gelişime yön vermektedir. Birçok iletişim mecrasını başarıyla kullanarak, marka bilinirliğini ve değerini artırmaya yönelik projeler geliştirmektedir.

Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi, benimsediği şeffaf iletişim anlayışıyla, kurum içi ve kurum dışı çalışmalarına yön vermektedir. Basın kuruluşları ile samimi ve tarafsız ilişkiler kurulmasına önem veren Kayserigaz, yaptığı paylaşımlarla basınla iletişimini kalıcı olarak sürdürmektedir. Basınla gerçekleştirilen özel röportajlar, basına özel organizasyonlar, toplantılar, haber paylaşımları ve ziyaretlerle her zaman basın mensuplarının yanında yer alınmaktadır. 

Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi, güncel teknolojileri etkin bir şekilde kullanarak gündemi takip etmeyi ve sosyal medyada aktif olarak yer almayı sürdürmektedir. Bu bilinçle sosyal medyada faaliyetler, duyurular, doğalgaz ile ilgili hatırlatmalar ve kurum hakkında ki bilgiler takipçilerle paylaşılmaktadır. Sosyal medya hesapları üzerinden 2016 yılı içinde 1021 adet paylaşım yapılarak kamuoyu ile iletişim canlı tutulmuştur. İşitsel, görsel ve yazılı olarak paylaşılan 62 adet basın bülteni ile yapılan çalışmalara ilişkin kamuoyu belirli aralıklarla bilgilendirilmiştir.

Kurumsal İletişim Birimi, 2016 yılı boyunca markanın korunması, konumlandırılması ve bilinirliğine yönelik yaptığı çalışmalarla Kayserigaz markasının konumunu daha da güçlendirmiştir. Kurumsal kimliğe uygun olarak hazırlanan grafik tasarım çalışmaları ve reklam çalışmaları hazırlamakla birlikte, tedarikçiler tarafından hazırlanan işlerin marka kontrolleri yapılmıştır.

Sunulan hizmetlerle ilgili şeffaf bilgilendirme ilkesini görsel olarak sunduğu çalışmalarla destekleyen Kayserigaz, gerçekleştirilen çalışmaları ve yatırımları fotoğraf ve video kayıtları ile kayıt altına almaktadır. Oluşturulan içerikleri iletişimde bulunduğu tüm sektör paydaşları ile paylaşmaya önem vermektedir. 

Kayserigaz, Kayseri’nin her yerine doğalgaz ulaştırma hedefi ile Talas İlçesi’ne bağlı Başakpınar Mahallesi ve Melikgazi İlçesi’ne bağlı Turan Mahallesi’nde yatırım törenleri gerçekleştirerek, mahalle halklarına doğalgazın müjdesini vermiştir. 

İş ortakları ile ilişkilerine önem veren Kayserigaz, Ramazan Ayı’nda düzenlediği İş Ortakları İftar Yemeği Programı’nda misafir ederek, iş ortaklarıyla olan bağını güçlendirmeyi ve iletişimini güçlü tutmayı amaçlamıştır. Kayserigaz iş ortaklarına ziyaretler gerçekleştirerek ve iş ortaklarının ziyaret taleplerini kabul ederek, farklı sebeplerle kaliteli işlerin ortaya çıkması için bir araya gelmiştir.

Dünya’da kabul görmüş önemli günlerde çeşitli uygulamalar ve projeler gerçekleştirilerek sektörde örnek teşkil edecek çalışmalar yürütülmektedir. 

2016 yılında, 6.’sı düzenlenen Erciyes Engelliler Kar Festivali’ne destekte bulunan Kayserigaz, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen birçok engelli vatandaşın kayak sporu ile buluşmasına katkı sağlamıştır. Gerçekleştirilen etkinlikte Kayserigaz ekibi engelli vatandaşların yanında bulunarak organizasyonu yerinde takip etmiştir.

Toplum odaklı faaliyetleriyle gerçekleştirdiği projelerde çocuklara öncelik veren Kayserigaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda ve Ramazan akşamları iftardan sonra Kayseri’de ve yeni yatırım alanları olan Develi ile Bünyan ilçelerinde gerçekleştirilen Dolgi Çocuk Tiyatrosu ile 2016 yılı içinde 3 binden fazla çocuğa ulaşmıştır. Çocuklara çevrenin korunması, doğalgaz ve enerji tasarrufu konularında interaktif mesajlarla eğitici ve öğretici aktiviteler sunulmuştur. Bünyan İlçesi’nde ilkokul öğrencileri ile birlikte yüzlerce fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Eğitime bilgiye ve tecrübeye verilen önem ışığında, Erciyes Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu iş birliği ile gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında “Doğalgaz Yakıcı Cihazlar, Doğalgaz Sayaçları, MYK Kapsamında Belgelendirme” konularında eğitimler gerçekleştirilerek, geleceğin tekniker adaylarına meslek hayatlarında fayda sağlayacak bilgiler aktarılmıştır. 

Çevrenin korunması ve geri dönüşüm konularına her fırsatta dikkat çeken Kayserigaz,  5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Müşteri Hizmetleri Merkezi’ne gelen tüm abonelere ve Acil 187 ekiplerinin ziyaret ettiği ev ve işyerlerinde ki abonelere fidan hediye edilerek Dünya Çevre Günü kutlanmıştır.

Altın Vana Doğalgaz Piyasası Başarı Ödülleri’nde Kayserigaz, 2016 yılında gerçekleştirmiş olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle 7. Türkiye Enerji Zirvesi’nde “Altın Vana” ödülünü almaya hak kazanmıştır.