Kayserigaz

Ewe
İletişim Anasayfa

Kurumsal İletişim

SEKTÖRE İLHAM VEREN İLETİŞİM 

Kayserigaz’ın temel işleyiş mekanizmalarından biri olan Kurumsal İletişim Birimi, Kayserigaz’ın misyon ve vizyon değerlerine entegre hareket anlayışını benimseyerek, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde şirketin temel değerlerini ön planda tutmaktadır. Şirketin başarı basamaklarını tırmanmasında özverili çalışmalarıyla Kayserigaz’ın başarısına katkı sağlayarak öncülük ettiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, basın faaliyetleri, kurum dışı iletişim ile Kayserigaz’ın kurumsal yapısını aydınlatmaktadır.

Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi olarak, kurum dışı iletişim çalışmalarda açık ve şeffaf bilgilendirme yöntemini benimsemektedir.  Basın toplantıları, özel röportajlar, basın ziyaretleri, basına özel organizasyonlar, basın bültenleri, haber paylaşımlarının tamamı bu iki temel ilke üzerine kurulmaktadır. İletişimin düzenli ve kesintisiz sağlanması için sık sık ziyaretler düzenlenmekte, bilgilendirmeler yapılmaktadır. Özel aktivitelerle basın mensuplarının iş yaşamından kaynaklı yorgunluklarının atılmasına vesile olacak etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlara ek olarak Kayserigaz Genel Müdürlüğü ve bölüm müdürleri tarafından enerji sektörü, enerji piyasası gündemine ilişkin değerlendirmeler ve Kayserigaz’ın yatırımları, hizmetleri, yenilikçi çalışmalarına dair bilgiler basın mensupları ile özel röportajlarla paylaşılmaktadır. 

2015 yılı içinde Kayserigaz’ın işitsel, görsel ve yazılı basın ile paylaşılan 65 Adet basın bülteni bulunmaktadır. Basın bültenleri sosyal ağlarda da yayınlanarak milyonların erişimi sağlanmaktadır. Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi gerçekleştirdiği faaliyetlerle Kayserigaz’ı  bilinirlikte  sektörde   en üst sıralara taşıyarak, paydaşların gündemlerinde yer almaktadır. Kayserigaz’ın yaptığı ilham veren çalışmalar medyada ilk sıralarda yer almakta ve kamuoyu tarafından takdirle karşılanmaktadır.  

Doğalgaz Eğitim Evi’nin mutfağında Ramazan ayı boyunca iftar saatlerinde Kayseri yerel televizyon kanalında yayınlanmak üzere yemek programı çekimleri gelenekselleştirilmiştir. Programa Kayserigaz yöneticileri katılmakta yemek, hayat gibi günlük yaşama dair konuların yanısıra doğalgaz, enerji ve Kayserigaz’ın Kayseri içinde yapmış oldukları faaliyetlerle yatırımlar hakkında da bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Ayrıca programa Kayseri protokolü, farklı meslek gruplarından uzman isimler, farlı dallardan sanatçılar da konuk edilmektedir.

Yerelde yayın yapan bir televizyon kanalının sabah kuşağı programına Kayserigaz ev sahipliği yaparak Ramazan ayı boyunca Kayserigaz kampüs alanında canlı yayın programı gerçekleştirilmiştir. Programda gazete haberleri ile Kayseri’ye dair haberlerin kritikleri yapılmıştır. Bunun yanısıra canlı yayınlanan sohbet programında izleyicilerle Kayseri’nin ileri gelen iş adamlarının, bürokratların, Kayserigaz yöneticileri buluşturuldu. Programda gündeme dair fikir teatileri yapılmış, Kayseri’nin geleceği konuşulup ve doğalgaz kullanıcılarına doğalgaz kullanımına dair bilgi paylaşımların da bulunulması da sağlanmıştır.

Kayserigaz çağın olmazsa olmaz mecrası sosyal medyada da aktif olarak yer almaktadır. 2015 yılı içinde 625 adet paylaşım gerçekleştirerek yüksek oranda erişim sağlanmıştır. Kayserigaz’ın aktif olduğu sosyal medya kanalları sektörde faaliyet gösteren şirket yöneticileri ve sektör oyuncuları tarafından yakından takip edilmektedir. Sosyal medya aynı zamanda Kayserigaz’ın müşterilerine ulaştığı aktif kanallardan biri haline dönüşerek sürekli iletişimin sağlandığı, doğalgaz kullanıcıları tarafında gelen sorulara cevap verilen, yorumlar ve talepler dikkate alınarak aksiyonlar alınan bir platform olmuştur. 

Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi 2015 yılında da doğru ve stratejik iletişim planları kurarak Kayserigaz markasını en iyi şekilde konumlandırmıştır. Markanın koruması ve doğru kullanılmasının sürdürülebilirliğini;  tüm görsel çalışmaları büyük bir titizlikle inceleyip kurumsal kimliğe uygunluğu titizlikle kontrol edilmektedir. Kurum içinde ve kurum dışında kullanılmak üzere hazırlanan tüm basılı malzemelerde ve basılı olmayan paylaşımlar için, 2015 yılı boyunca 750’den fazla grafik ve tasarım çalışması yapılmıştır. 

Sunulan hizmetin kalitesinden ve şeffaf bilgi paylaşımını ilke edinen Kayserigaz, yapılan tüm çalışmaları ve yatırımları fotoğraflayarak, kamera çekimleri, hava çekimleri ile kaydederek iletişimde bulunduğu tüm paydaşları ile paylaşmaya özen göstermektedir. 2015 yılı içinde Kayseri’nin ikinci Basınç Düzenleme İstasyonu olarak Kayseri’nin doğusunda yer alan Kızık mevkiinde inşa edilerek kullanıma sunulan istasyonun tüm altyapı çalışmalarını, bağlantı noktaları tüm hattı havadan yapılan çekimler ile kaydetmiştir. Teknolojik yenilikler Kayserigaz’da takip edilerek çalışmalara entegre edilmekte ve paydaşların istifadesine sunulmaktadır.

Kayserigaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde abonelerini yalnız bırakmayarak, gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, abonelerine indirim kuponları hediye etmiştir. Kayserigaz Acil 187, İç Tesisat ve Tahakkuk ekipleri tarafından dağıtımı yapılan kuponlar aracılığıyla Kayserigaz aboneleri ile kırk yıllık hatırı sağlamlaştırmıştır.

Bir doğalgaz dağıtım şirketi olarak Kayserigaz, öncelikli amacının havayı kirletmeyen, ekonomiye katkı sağlayan ve konforuyla sıcak bir yuva ortamı oluşturan doğalgazı herkes tarafından istifade edilmesini sağlamak olduğunun bilinciyle hareket etmektedir. Kayseri il mücavir sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdüren Kayserigaz, sorumluluk sahibi olduğu her bir alanı santim santim işleyerek, çevre dostu doğalgazı mümkün olan her bir haneye ulaştırmaya gayret etmektedir. Bu bağlamda Kayseri’nin en büyük ilçesi olan Develi Kayserigaz’ın hizmet alanına dahil edilerek, 2014 yılında çalışmalara başlanılmış, 2015 yılının Mayıs ayı içinde, Kayserigaz’ın ilçedeki rolünü üstlenecek “Kayserigaz Develi Ofisi” büyük bir coşku ile açılmıştır. 

“Doğalgaz Kayserigaz ile Erciyes’in Zirvesinde” sloganıyla Kayseri’nin en büyük projelerinden olan Erciyes Dağı Master Projesi’ne değer katacak Erciyes Dağı Oteller Bölgesi’ne çevre dostu doğalgaz arzı 2015 yılının Kasım ayında sağlanmıştır. Kış sporları açısından şehrin ekonomisinde büyük bir yeri olan Erciyes Dağı’na doğalgazı ulaştırmak, Kayserigaz açısından oldukça önemli bir çalışma olmuştur. Bölgenin coğrafi konumu,  jeolojik yapısı ve iklim şartları çalışmayı güçleştirmiş olsa da, alanında uzman ekibiyle Kayserigaz, projenin her bir safhasını titizlikle yürüterek, projeyi zamanında tamamlamayı başarmıştır. Erciyes Dağı’nda doğalgazın simgesi olan meşaleler yakılarak bölgenin doğalgaza kavuşması kutlanmış, görsel bir şölenin yaşatıldığı organizasyon büyük bir mutlulukla tamamlanmıştır.

Dünya’da enerji sektörü her geçen gün önem kazanarak, hızla büyümektedir. Bununla birlikte birçok ülkede olduğu gibi, enerji ihtiyacı her geçen yıl artış göstermektedir. Kayserigaz’ın yoğun bir çaba ile enerji sektörüne yapmış olduğu büyük yatırımlar ülke ekonomisine de büyük bir değer katmaktadır. 2015 yılının son büyük yatırım projesi “Develi Doğalgaz Verme Töreni” organizasyonu ile Kayserigaz doğalgazı, Develi Halkı ile buluşturmuştur. Üst düzey protokolün katılımıyla gerçekleştirilen törende, doğalgaz meşaleleri bu defa Develi’de yakılarak, Develi İlçesi’nin doğalgaz ile buluşması kutlanmıştır.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri

Kayseri’ye yaptığı yatırımlarla şehrin gelişimine katkıda bulanan Kayserigaz gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetleriyle de sıkça adından söz ettirmektedir. Gerçekleştirilen kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile topluma verdiği önemi ortaya koymaktadır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak, müşterilerinin taleplerini dikkate alarak kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamak, yeni fikirler üretmek, toplumsal yaşama değer katmak üzere tasarlanan birçok projede Kayserigaz’ın imzası bulunmaktadır. 

“Geleceğimiz Çocuklardır” anlayışı ile gelecek kuşaklar Yeşil ile Barışık Mavi ile Dost büyümeleri için, temiz bir Kayseri mirası bırakmak için çalışan Kayserigaz, Kayserigaz’ın maskotu Dolgi 2015 yılı boyunca sıkça sergilenen tiyatro, müzikli oyun, tanıtım gibi aktivitelerle binlerce çocukla buluştu. Bugünün çocuklarının yarının geleceği olduğunu bilerek, Kayseri’de ki hemen her çocuğun yakından tanıdığı Dolgi isimli maskotu ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların öğrencilerine tiyatro düzenleyerek, çocuklara doğalgaz, enerji tasarrufu, doğal kaynakların kullanımı, çevrenin korunması gibi kavramların bilincini oluşturmayı başarmıştır. Temiz çevre bilinciyle yapılabilecekler konusunda çocuklarda farkındalık yaratmak adına yıl içinde farklı sebeplerle bir araya gelmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 5 Haziran Dünya Günü, Ramazan ayı boyunca alışveriş merkezlerinde etkinlikler düzenlenerek, çocuklara Dolgi Tiyatrosu,  Dolgi Kids İngilizce Dergi’si, Dolgi Boyama Kitabı, kalem seti, hikaye kitapları, yap bozlar, fidanlar çocuklara hediye edilerek 2015 yılı içinde binlerce çocuğa ulaşılmıştır.

Kayserigaz’ın yeşil ve temiz bir çevre için çalışmalarını kesintisiz sürdürdüğü ve göstermiş olduğu çevre hassasiyetinden dolayı Kayseri İl Çevre Müdürlüğü tarafından ödüle layık görülmüştür.

Sorunsuz ve güvenli doğalgaz arzının yanı sıra, toplum odaklı faaliyetleriyle de dikkatleri üzerine çeken Kayserigaz, sosyal duyarlılık projelerini gerçekleştirmektedir. Türkiye’de kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında, Kayserigaz çatısı altında bulunan en yaşlı doğalgaz abonelerinin evlerine konuk olarak, böylesine önemli bir haftada onlara verdiği değeri göstermiştir. Kayseri’de ikamet eden ve yaşları 100 üzeri olan doğalgaz abonelerini ziyaret eden Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi ve müşteri Hizmetleri Birimleri, yapmış oldukları ziyaretlerde, yaşlılarla neşe dolu sohbetler gerçekleştirerek onların güzel dileklerini almıştır. Kayserigaz, toplumların en tecrübeli bireyleri olan yaşlıların unutulmaması gerektiğini ve onlara her daim saygı gösterilmesi konusuna vurgu yapmıştır.

Kızık Mevkii’nde inşa edilen teknoloji harikası Kayseri’nin ikinci basınç düzenleme istasyonu yatırımı Kayseri Halkı’nın hizmetine sunarken, yöre halkı ile tanışma faaliyetleri gerçekleştirmiştir.  Kayserigaz Kurumsal İletişim Birimi ve İşletme ve Bakım Müdürlüğü çalışanları ile birlikte, Kayserigaz’ın çevre dostu şirket olduğunun ve temiz çevre konusunda ki hassasiyetinin bir göstergesi olarak Kızık Halkı’na gülfidanları hediye edilmiştir. Bahar ayında havaların ısınmasıyla birlikte doğanın yeşillendiğine dikkat çekmek, doğadaki değişime katkı sağlamak için rengarenk gül fidanları tercih edilmiştir. Kızık Halkı’nın evlerine konuk olarak köylerine yapılan yatırımın detaylı bilgisi verilmiştir.

Toplum odaklı çalışmalarıyla doğalgaz kullanıcılarının takdirini kazanan Kayserigaz, her yıl tüm dünyada kutlanan Anneler Günü’nde, evlerine gittikleri tüm abonelerine gül demetleri hediye etmiştir. 

Kayserigaz’ın 2014 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı “2014 Kayserigaz Faaliyet Raporu”  sektörde bir ilke imza atarak, faaliyet raporunda görme engelliler için de özel bir alan ayrılan rapor, Kayserigaz’a Uluslararası Stevie Ödülleri’nden Bronz Ödül kazandırmıştır. Dünyada kabul görmüş başarılı kuruluşların ve yöneticilerinin ödüllendirildiği Uluslararası Stevie Ödülleri, her yıl uluslararası şirket ve organizasyonların yıl içinde sergilemiş oldukları performanslar ile sosyal hayata olumlu yansımalarına göre değerlendirilmektedir. Kayserigaz’ın sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirdiği 2014 yılı Faaliyet Raporu, tüm raporun özet olarak hazırlanmış ve Braille Alfabesi kullanılarak yazılmış özel bir bölümü içermektedir. Böylece, görme engelli vatandaşların da Kayserigaz ve Kayserigaz’ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını isteyen ve aynı zamanda onların da toplumun bir parçası olduğunu hatırlatan Kayserigaz, çıkardığı bu raporla sektörde ilk olma özelliğini de taşımaktadır. Kayserigaz’ın engelli vatandaşların da yanında olduğunu bildirmek, engelli vatandaşların da toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu hatırlatmak ve Kayserigaz faaliyetlerinin aynı zamanda görme engelliler tarafından da biliniyor olmasını sağlamak amacıyla böyle bir proje gerçekleştirilmiştir. Yaptığı çevreci faaliyetlerle dikkatleri her zaman üzerinde toplayan Kayserigaz, yayınlamış olduğu 2014 yılı Faaliyet Raporu’nun tamamının %100 geri dönüştürülebilir atık kâğıtlardan üretilerek, raporun hazırlanma aşamasında hiçbir ağacın kesilmemesi ile doğaya verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır. Kayserigaz’ın ulusal düzeydeki başarılarına eklenen uluslararası bir ödül, Kayserigaz’ın doğru yolda emin adımlarla ilerlediğinin göstergelerinden biri olarak görülmektedir.