Kayserigaz

Ewe
İletişim Anasayfa

Vizyonumuz – Misyonumuz

İLKELERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ

TARİHÇEMİZ

Kuruluşumuz; doğalgaz dağıtım pazarlama sektöründe, genç ve dinamik bir yapısı ile uluslararası işbirliklerine ve iş ortaklıklarına hazır, esnek yapısı ile üstlendiği projelerde, teknolojik değişimleri izleyerek teknolojileri kullanabilen, mühendislik birikimi ve teknolojik uygulamaları ile projelerini planlandığı şekilde, zamanında tamamlayan bir şirkettir.

Kuruluşumuzun ana iştigal konuları; Doğalgaz piyasasında faaliyet göstererek ilgili kanun ve mevzuatlara uygun olarakşehirde dağıtım şebekesinin planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve Doğalgazın abone serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakli ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesi faaliyetidir.

Kuruluşumuz dağıtım lisansında belirtilen hizmetleri için gerekli ilişkileri ve ihtiyaçları üst seviyede bir disiplin anlayışı ile karşılamak amacı ile yönetim ve organizasyon prosedürlerini oluşturmuş, bilgi ve tecrübeyi hayata geçirme konusunda uzmanlaşmıştır.
Yapılan her bir yapının dünya yüzeyine şekil verecek kadar iddia taşıdığına inanmaktayız. İşlerine bu kadar ciddi bir bakış açısı ile yaklaşan firmamız, iştigal ettiği konularında başarılı olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Kuruluşumuz, kaliteyi bir yaşam felsefesi olarak benimseyip müşterilerimizin sürekli memnuniyetini kendisine amaç edinmiştir.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) şehir dağıtım ihalelerinin ilki olan Kayseri şehrinin doğalgaz dağıtım ihalesini, 19.06.2003'te gerçekleşmiştir. HSV Kayseri Doğalgaz Dağıtım Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan ( EPDK ) 30 yıl geçerli dağıtım lisansını 02.10.2003 tarihinde almıştır.

Çalık grubunun enerji alanındaki faaliyetlerini yürüten Çalık Enerji 1998 yılında kurulmuş olup, petrol, doğalgaz, elektrik ve telekomünikasyon alanlarında yurtiçi ve yurtdışında faaliyet göstermektedir. Çalık grubu, enerji sektöründeki büyüme stratejisi doğrultusunda, Kayseri' nin doğalgaz dağıtım ve işletimini yapan HSV Kayseri Doğalgaz Dağıtım Şirketini de 16.04.2007 tarihinde devralmıştır. Şirketin adı KAYSERİGAZ KAYSERİ DOĞALGAZ DAĞITIM PAZARLAMA VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak değiştirilmiştir. Şirketin adı ile birlikte logosu da değiştirilmiştir. Yeni kurum kimliğinin belkemiği olan KAYSERİGAZ logosundaki mavi ve kırmızı renkler Kayseri ve gazı tanımlamakta, daire formu dinamizmi simgelemektedir. Kırmızıdan sarıya geçiş enerjiyi, beyazdan maviye geçiş Erciyes ile mavi gökyüzünün buluşmasını temsil etmektedir. İki yarım daire iki kavramın; enerji ve Kayseri'nin birleşimi olarak yorumlanmaktadır.

Kayseri, 4646 Sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu sonrası özelleştirmesi yapılan ilk Doğalgaz dağıtım firma ihalesi olma özelliği ile Kayseri'de başlayan doğalgaz faaliyetleri Nisan 2007 de ihaleyi alan firmanın hisselerinin tamamının devir alınması ile Çalık Holding bünyesine geçmiştir. 16.05.2008 tarihinde de elektrik, telekomünikasyon ve doğalgaz sektöründe uluslararası alanda faaliyet gösteren Alman enerji şirketi EWE, Kayserigaz'ın yüzde 39,9 hissesini satın alarak şirketimize ortak olmuştur.

Kayserigaz'da gerçekleştirlen başarılı çalışmalar Kayserigaz'ı Türkiye'nin en iyi yönetilen özel sektör gaz dağıtım şirketlerinden birine dönüştürmüştür.
Almanya'nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG' ye Çalık Enerji'nin Kayserigaz'daki hisse devri ile birlikte şirketteki hisse dağılımı, %80 EWE AG Enerji, %10 Çalık Enerji ve %10 da Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleşmiştir.
 

VİZYONUMUZ


 

MİSYONUMUZ